Vastutustundlik Uitama

Uitama missioon on viia pered loodusesse, sest me siiralt usume, et metsas, rabas, pargis või mere ääres uitamine pakub maandust, mis on hea iga pereliikme vaimsele ja füüsilisele tervisele. Selleks, et hoida looduse ilu jätkusuutlikult ka tulevaste põlvede jaoks, lähtume me oma tegevuses võimalikult keskkonnasõbralikest praktikatest.

Seetõttu oleme oma särkide tootmisel hoolega valinud partnereid, kelle tarneahel, kasutatavad materjalid ja trükivärvid oleks sertifitseeritud sõltumatute organisatsioonide ja standardite poolt, et tagada tervislik lõpptulem nii planeedile kui seal elavatele inimestele.

UITAMA SÄRKIDE SERTIFIKAADID

GOTS

Global Organic Textile Standard (GOTS) ehk Globaalne Ökoloogilise Tekstiili Standard on juhtiv standard orgaaniliste kiudude tootmiseks üle maailma ja me meil on hea meel kinnitada, et meie särkidel on see sertifikaat olemas. GOTS tagab, et puuvill kasvatatakse orgaaniliselt ilma geneetiliselt muundatud seemnete või ohtlike kemikaalideta. Lisaks jägib see toote teekonda alates toormaterjali järelkoristusest kuni lõppkliendini jõudmiseni, hõlmates tehingusertifikaate igas tootmisetapis.

Rohkem infot leiab siit.

OEKO-TEX

Standard 100 by OEKO-TEX ® on üks maailma tuntumaid standardeid kahjulike ainete hindamiseks tekstiilides. Meie poolt kasutatud Stanley/Stella särkidel on Standard 100 by OEKO-TEX ® sertifikaat, mis kinnitab, et tekstiili töödeldakse ilma keemiliste aineteta, mis on kahjulikud inimeste tervisele ja keskkonnale. Standard 100 keelab ka teatud potentsiaalselt kahjulikud ained, isegi kui need pole veel seaduslikult keelatud.

Loe detailsemalt siit.

PETA

Stanley/Stella särgid on ka PETA poolt kinnitatud, mis tähendab, et nad ei teosta ega telli loomkatseid koostisosade või valmistoodete testimiseks. Seega on Uitama särgid valmistatud 100% veganmaterjalidest ja 0% loomsetest kiududest, tagades, et loomadele ei tekitata mingit kahju.

PETA kohta saab rohkem lugeda siit.

FAIR WEAR

Fair Wear Foundation (FWF) on iseseisev organisatsioon, mis töötab rõivabrändide, rõivatööliste ja tekstiilitööstuse mõjutajatega, et parandada töötingimusi rõivatööstuse tehastes. FWF viib regulaarselt läbi auditeid meie tootja partnerite tehastes ning seab vajaduse korral paika Korrigeerivad Tegevuskavad ehk Corrective Action Plans, et tagada töötajate õigused ning turvaline, väärikas ja korralikult tasustatud töö. Lisaks annab märgis ka meelerahu, et pole kasutatud lapstööjõudu. Uitama särkide tootja on olnud FWF-i liige alates 2012. aastast.

Loe detailsemalt siit.

UITAMA SÄRKIDE TRÜKIVÄRV

Uitama särgid on toodetud Eestis siiditrüki tehnikas keskkonnasõbralike veepõhiste PERMATONE värvidega mis on toodetud jätkusuutlikult, kasutades 100% taastuvenergiat ja mittetoksilisi koostisosi. Uitama trükipartner teostab töid vaid nende toodetega, mistõttu pole ka ohtu, et särgid puutuksid kokku kemikaale sisaldavate trükivärvidega.

GOTS

PERMATONE on saanud heakskiidu Suurbritannia Mullaühingult (the Soil Association in the UK), olles edukalt täitnud Globaalse Orgaaniliste Tekstiilide Standardite (GOTS) nõudeid mittelooduslike keemiliste sisendite kasutamiseks orgaaniliste tekstiilide töötlemisel.

Tutvu sertifikaadiga siin.

OHUTU KA BEEBIRIIETEL

Uitama särkide trükiks kasutatud värv on ohutu kasutada aluspesu, ujumisriiete ja isegi beebirõivaste (imikute vanuses alla 2 aasta) puhul.

VEGAN

Lisaks on need värvid vegan. Värvide tootja ei telli loomkatseid koostisosade või valmistoodete testimiseks. Taimepõhised koostisosad on sertifitseeritud geneetiliselt muundamata (GMO vaba).

TOKSIINIDE VABAD KOOSTISOSAD

Trükivärvides ei sisaldu osoonikihti kahjustavaid kemikaale nagu CFC-d, HCFC-d, aromaatilised süsivesinikke ega lenduvad lahusteid.

Shopping Cart
Scroll to Top